Rafał P rafał p

Były rednacz MyApple.pl (2007-2010) i nie tylko. Aktualnie współtworzę kilka projektów IT.

News Blog

Gdzie znajdę najlepszy serwis Apple w mojej okolicy? To pytanie, które zadaje nam ogrom czytelników MyApple - czy to na drodze prywatnych wiadomości czy przez kontakt mailowy. Okazuje się, że nie każdy wie, co zrobić z urządzeniem, które zepsuje się np. po upływie gwarancji. Dlatego też MyApple.pl i SzybkaSzybka.net łączą siły, by rozwiązać Wasze problemy. Teraz serwis znajdziecie łatwo i szybko w Waszej okolicy.

Jak donosi serwis nowhereelse.fr nowy iPhone 5 ma tendencje do zginania obudowy i ramki pod zbyt mocnym naciskiem. Świadczą o tym zdjęcia przesyłane przez użytkowników, którzy twierdzą że aparat wystarczy poddać lekkiemu naciskowi np. w kieszeni by spowodować efekt wygięcia. Wydaje się jednak, że to burza w szklance wody. Jak twierdzi nowhereelse.fr stop stosowany w produkcji części iPhone 5 jest bardziej miękki i bardziej elastyczny od iPhone'a 4. Dlatego takie sytuacji mogą mieć miejsce. Jak jednak poinformował nas serwis iPhone firma Smartserwis, problem dotyczy wszystkich mobilnych urządzeń Apple: To prawda, że iPhone'y i iPada są produkowane z różnych stopów aluminium, ale przy takiej wielkości i ciężarze nie ma szans, by pod dużym naciskiem nie wygiąć obudowy urządzenia. Podany problem istnieje, ale nie wydaje się on być winą Apple - użytkownicy po prostu często zapominają o swoich urządzeniach i kładą na nich inne ciężkie przedmioty. Nie ma miesiąca, by nie trafiały do nas iPady czy iPhone'y z wygiętymi obudowami. Na pocieszenie warto dodać, że najczęściej takie urządzenia pomimo ekstremalnego uszkodzenia nadal działają. Wpływa na to m.in. fakt, że szyby urządzeń Apple są niebywale odporne na wygięcia (nie mylić z bezpośrednim uderzeniem). Firma Smartserwis udostępniła nam podobne zdjęcia starszych urządzeń Apple, gdzie problem jest taki sam. Warto dodać że tego rodzaju uszkodzenia nie podlegają naprawie gwarancyjnej pomimo że są często w pełni sprawne, gdyż Apple tej klasy wady kwalifikuje jako "catastrophic damage".

Do App Store trafiła właśnie kolejna aplikacja polskiej grupy Lucky Clan, twórców takich gier jak Reversi Online Tournament oraz Arcade Pool Online. To zupełnie nowa odsłona programu do tworzenia i obróbki grafiki, który odniósł już spory sukces - ArtStudio.

To mimo wszystko nie może dziwić - od kilku lat obserwujemy charakterystyczne przesilenie w relacjach Apple w lokalnymi resellerami produktów firmy. Jak informuje serwis AppleInsider powołując się na opinie pracowników firmy eBizcuss - sieci salonów Apple Premium Reseller we Francji - firma jest na skraju bankructwa.

Noise Master to kolejna ciekawa propozycja polskiego developera, Sylwestra Łosia. Program służy do usuwania szumów ze zdjęć - takie zakłócenia mogą powstawać przy robieniu zdjęć w złych warunkach oświetlenia, głównie wskutek zwiększenia czułości matrycy (ISO).

*W dniu premiery iPhone 4S - technicy z iClinic, autoryzowanego serwisu MyApple, po raz kolejny jako pierwsi w Europie, dokonali rozbiórki najnowszego urządzenia Apple. *

Odszedł Steve Jobs - nikt nie wierzył, że ta straszna wiadomość kiedykolwiek nas dotknie, choć była nieunikniona. Jeszcze w czerwcu Jobs występował na scenie podczas konferencji WWDC, od dziś wiemy, że nigdy już tam nie stanie.

Nowy-stary iPhone zaprezentowany. W mediach jęk zawodu. Otrzymaliśmy tak naprawdę produkt wtórny a Apple zrobiło prezent konkurencji. Nawet jeśli tak jest, to tak po prostu być musiało. Oto dlaczego.

Od kilku dni w App Store dostępna jest nowa wersja popularnej aplikacji** polskiego dewelopera - Sylwestra Łosia . Tym razem Sylwester postarał się o spory update nowej wersji programu, który nareszcie dostępny jest także na iPada 2 (wcześniej tylko iPhone).**

Dziś rano stało się to o czym pisaliśmy juz jakiś czas temu - Apple stopniowo rozszerza swoją działalność na terenie naszego kraju, zaczynając od założenia Apple Polska (2006 r.), oddzielenia dystrybucji od sprzedaży detalicznej(rok 2008) aż do wydarzenia dnia dzisiejszego - otwarcia polskiego sklepu Apple Online Store.

Przy okazji rezygnacji Jobsa ze stanowiska CEO Apple, w mediach pojawiło się mnóstwo mylących informacji na temat jego przyszłości w firmie. Postanowiliśmy zebrać garść najważniejszych faktów: